2. - Други
  3. Какво става с Лудогорец? Трета загуба на контролите в Турция! (ВИДЕО)

Какво става с Лудогорец? Трета загуба на контролите в Турция! (ВИДЕО)

Разградчани отстъпиха с 0:1 на лидера в полския шампионат

Лудогорец допусна трета загуба от общо 4 контроли по време на лагера си в Турция.

Разградчани отстъпиха днес с 0:1 на лидера в полската Екстракласа Лехия (Гданск), а по-притеснителното е, че разградчани отново не показаха кой знае каква продукция, а също така не създадоха и достатъчно положения за гол.

Те дори можеха да допуснат и по-голямо поражение, но играчите на поляците не показа необходимата точност на мерника.

В първите минути Лудогорец бе по-дейният отбор, като Натанаел и Марселиньо опитаха да затруднят съперниковия вратар с удари от дистанция, но неуспешно.

След 20 минути игра футболистите на Лехия можеха да поведат в резултата, но Младенович от чудесна позиция пред вратарското поле стреля с глава над вратата, пазена от Пламен Илиев.

Малко преди края на първото полувреме поляците стигнаха до още една възможност за гол!

Чудесна атака по левия фланг завърши с центриране към близката греда, където непокрит играч на Легия игра с глава, но не успя да порази целта!

Второто полувреме започна с опит за натиск на "орлите", който обаче не водеше до реални опасности пред полската врата.

Срещата изглеждаше, че ще завърши при нулево равенство, но Зуковски бе намерен от десния фланг сам срещу Даниел Наумов и вкара победния гол в мача - 1:0!

До момента Лудогорец допусна поражения от Ботошани, ЧФР Клуж и Легия, а единственият успех на играчите на Антони Здравков дойде в проверката срещу унгарския Хонвед.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 6. Натанаел, 30. Моци, 2. Форстър, 12. Анисе, 8. Лукас Саша, 84. Марселиньо, 10. Кампаняро, 7. Бакалов, 64. Рибейро, 37. Жоао Пауло;

90' - Край на мача!

80' - Вандерсон нахлу опасно отляво в наказателното поле, но стреля крайно неточно от точката на дузпата!

73' - ГОЛ ЗА Легия! Центриране към далечната греда от десния фланг намери Зуковски, който на метри от вратата матира Даниел Наумов - 1:0!

60' - Лудогорец опитва да установи натиск, но за момента не може да създаде голово положение.

46' - Начало на второто полувреме.

45' - Край на първото полувреме.

40' - Какъв пропуск на играчите на Легия! Чудесна атака, проведена по левия фланг, завърши с центриране към близката греда, където играч на поляците пропусна с глава да се разпише, пращайки топката встрани от вратата!

20' - Шанс за поляците! Младенович беше намерен непокрит пред вратарското поле, но ударът му минава над вратата!

15' - Натискът на Лудогорец до момента не дава резултат, макар че разградчани имаха възможности чрез Натанаел и Марселиньо

1' - Начало на проверката