ЦСКА обърна Литекс до 5:1 в тренировъчна игра

"Армейците" допуснаха първи гол, но след това вкараха пет

ЦСКА постигна обрат от 0:1 до 5:1 в контрола срещу Литекс, който имаше характер на тренировъчна игра.

Срещата, играна в Тетевен, където „армейците“ са на лагер по време на паузата за националните отбори, бе с формат от две полувремена по 30 минути. Литекс поведе в резултата с гол на Илиян Капитанов в 17-ата минута. ЦСКА обаче обърна още до края на първата част. Това се стигна с два гола в рамките на 2 минути, като в 26-ата минута се разписа Браян Морено, а след това – Жираир Шагоян, като и за двете попадения головият пас бе на Джонатан Линдсет.

През втората част възпитаниците на Нестор Ел Маестро вкара още 3 безответни попадения.

В 38-ата минута вкара Мено Кох, в 50-ата се разписа Майкъл Естрада, който се намира в доста добра форма в последните седмици. Крайният резултат бе оформен от Сейни Санянг 4 минути преди края на тренировъчната игра.

При подновяването на шампионата ЦСКА ще гостува на Пирин Благоевград, като срещата е на 21 октомври (събота), от 19:00 часа. Литекс пък гостува на Беласица Петрич ден по-рано в среща от Втора лига.

Стартови състави:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в), 15. Тибо Вион, 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга (к), 17. Емануел Шакич, 10. Жираир Шагоян, 7. Джонатан Линдсет, 28. Браян Морено, 30. Данило Асприля

Литекс: 99. Симеон Симеонов – 14. Васил Василев, 3. Александър Ангелов, 5. Михаил Минков, 16. Иван Иванов – 6. Йоан Лозанов, 4. Георги Стайков – 21. Илиян Капитанов, 8. Евгени Игнатов, 10. Виктор Василев – 11. Сюлеймани Абдулганю

На стадион Цар Самуил отборите на Беласица и ЦСКА ІІ завършиха наравно 2:2