Софийският Локомотив мина като влака стрела през гара Подуяне и прегази "сините" пътници

Невероятният Мартин Камбуров отново бе неудържим и наниза хеттрик на смешната защита на Левски. Така нападателят се изравни на върха в класирането при голмайсторите със Саидходжа, но с два пъти по-малко изиграни мачове.

Локомотив (София) смачка Левски на „Герена” с 3:0 и увеличи уникалната си серия от победи от началото на полусезона в „А” група на шест.

Невероятният Мартин Камбуров отново бе неудържим и наниза хеттрик на смешната защита на Левски. Така нападателят се изравни на върха в класирането при голмайсторите със Саидходжа, но с два пъти по-малко изиграни мачове. „Сините” се опитаха да противодействат, но по-силният отбор в този мач бе Локомотив, който мина като бърз влак през гара Подуяне.

Главен съдия на двубоя бе Николай Йорданов, който ръководи перфектно мача и доказа на шефовете на сините, че не реферите са виновни за слабите резултати на отбора в последно време.

Още в началото на двубоя Локомотив стоеше по-добре на терена. Футболиститите на Окука играеха спокойно и със самочувствие контролираха развитието на играта.

Левски организира слаб натиск в първите минути и първата възможност за сините се откри в 12-ата минута, когато след пряк свободен удар Йовов уцели страничната греда Галев, който пък нарочно остави топката, мислейки, че тя излиза в аут.

В 19-ата минута дойде и моментът на Локомотив. След центриране на Димо Атанасов, Петков не се намеси по най-подходящия начин и боксира топката. Тя бе овладяна около дузпата от Мартин Камбуров, който със супер удар в горния десен ъгъл опъна мрежата на "сините".

В следващите минути и двата отбора създадоха напрежение пред вратите, но нямаше стопроцентови ситуации в за гол. Така се стигна до 36-ата минута, когато отново Камбуров бе кошмарът за Георги Петков. Камбуров бе изведен зад защитата на Левски, откъсна си с перфектен удар по земя в долния десен ъгъл на вратата от границата на наказателното поле направи резултата 2:0.

След гола сините се опитаха да реагират, но Дарко Тасевски бе неточен след центрирания в наказателното поле.

В самия край на първата част Зоран Балдвалиев изпълни перфектно пряк свободен удар от 25 метра, но Георги Петков с невероятно усилие извади топката от горния десен ъгъл.

Второто полувреме започна с промени в състава на Левски. Георги Христов и Николай Димитров влязоха на мястото на Да Коща и Вагнер. Това обаче не доведе до нищо.

Крахът за кандидат шампиона стана пълен в 57-ата минута. Камбуров получи топката пред малкия пеналт и без проблем разстреля Петков, правейки резила на Левски пълен.

Минута по-късно Йовов уцели гредата след изпълнение на корнер. В 75-ата минута пък след изстрел на Дарко Тасевски отново гредата спаси вратата на Галев чиста и след това мачът свърши.

Гостите без проблем удържаха съперника си в последните 15 минути и приключиха мача с перфектна победа.

Така, след срамната загуба с 0:3 Левски изостана на 4 точки след ЦСКА, който победи Миньор с 1:0 в Перник.