Петър Михтарски: Умората бе основният фактор, който доведе до загубата

Треньорът на Пирин Петър Михтарски остана равнодушен след загубата на неговия тим при гостуването на Черно море с 0:1, в среща от 16-я кръг на „А” група. Тя дойде, след като в 26-та минута „моряците” получиха правото да изпълнят малко спорна дузпа реализирана от Александър Александров – Алекс.

„Отборът на Черно море бе по-активният тим, те търсеха повече победата и закономерно успяха да я постигнат. Очаквах домакински натиск и ние успяхме да удържим на него, но в 26-та минута съдията отсъди спорна дузпа, която реши двубоя. Играхме бавно и тромаво, но не трябва да забравяме, че през седмицата имахме тежък мач за Купата на България срещу ЦСКА. Отдавам загубата основно на това, че умората ни дойде в повече, което разбира се не трябва да бъде оправдание за нас, но наистина тя бе основният фактор за поражението. Амбициите ни са останем в групата на майсторите, като ще разчитаме на футболисти от нашата школа, която в момента работи добре, като това ще бъде и политиката на клуба в бъдеще”, предаде кореспондентът на Novsport.com във Варна.