ОБЗОР: Монтана загуби от Литекс и остана пети (РЕЗУЛТАТИ)

Ето как приключиха всички срещи от Втора лига днес

Литекс се наложи с 1:0 над Монтана като гост на стадион „Огоста“ в двубой от 26-ия кръг във Втора лига. Единственото попадение в срещата бе реализирано от Илиян Капитанов в 29-ата минута.

След поражението Монтана остава на 5-о място с актив от 39 точки, докато ловчанлии са на 12-а позиция с 31 пункта.

В друг двубой, който се изигра по същото време Добруджа се наложи над Созопол с 2:0, въпреки че играеше почти през целия двубой с човек по-малко на терена. Попаденията за Добруджа бяха дело на Божидар Чуканов и Стефан Статев съответно в 45-ата и 90-ата минута. След този успех тимът от Добрич се изкачва до 11-о място във Втора лига с актив от 31 точки, докато Созопол е 17-и с 26 пункта.

Витоша Бистрица и Спартак Плевен пък направиха голово равенство, завършвайки при резултат 2:2. Васил Шопов даде аванс за гостите още в 4-ата минута, но осем по-късно Кристиян Кочилов изравни от дузпа. Спартак излезе отново напред в резултата в 21-ата минута след автогол на Теодор Димитров, а в последната минута от редвоното време на първото полувреме отново Кочилов възстанови равенството от дузпа.

Витоша е последен във временното класиране във Втора лига с актив от 25 пункта, докато плевенчани са на 10-о място с 33 пункта.

Дубълът на Ботев Пловдив и Дунав Русе завършиха при нулево равенство. Така вторият отбор на „жълто-черните“ е на 16-о място с 26 точки, докато Дунав е на 7-мо място с 36 пункта.