3. Най-после! Лудогорец се върна на победния път (ВИДЕО)

Най-после! Лудогорец се върна на победния път (ВИДЕО)

Шампионите надвиха руския Ахмат с 4:3

Лудогорец стигна до втората победа в контролите си в Белек, след като се наложи с 4:3 над Ахмат (Грозни). Първото полувреме мина под диктовката на „орлите”, които вкараха четирите си гола и допуснаха един в своята врата. След почивката Раванели бе точен от дузпа, а в края на двубоя комичен гол на Бериша оформи крайното 4:3. Последният мач на Лудогорец от подготвителния лагер в Турция е утре срещу Цървена звезда.

Спарингът днес  започна с натиск на Лудогорец, а в третата минута Лукоки проби отдясно и центрира за Рибейро, който спря технично топката, след което пробва ефектна задна ножица, но в аут.

В 11-ата минута „орлите” поведоха в резултата. Отново Лукоки организира нападение за българския тим по десния фланг, но топката бе пратена в корнер. При последвалото центриране кълбото бе изчистена към Абел Анисе и мадагаскарецът с ефектен шут извън пеналта отбеляза.

Несигурна игра на Терзиев в 17-ата доведе до гол във вратата на „орлите”, а негов автор бе Беким Белай.

След кратко отпускане Лудогорец отново пое инициативата и до края на полувремето вкара още три гола. В 21-ата Натанаел изпълни блестящо фаул и матира за втори път стража Городов.

Ахмат стигна до втори гол в 30-ата, който обаче не бе зачетен заради вдигнат флаг на страничния рефер за засада.

Само минута по-късно разградчани поведоха с 3:1. Доминик Янков се възползва от слабо изчистване, премина между двама бранители, финтира вратаря и от малък ъгъл прати в мрежата.

Най-активният играч на Лудогорец през първото полувреме – Джоди Лукоки, за пореден път показа техника в 41-ата минута и с красив финт се освободи от бранител в близост до тъч линията. Последва подаване за Рибейро, но Городов успя да парира. Вратарят на Ахмат нямаше обаче какво да направи при добавката на Димо Бакалов за 4:1.

Ахмат започна много по-офанзивно след почивката и логичното се случи в 59-ата минута, когато Хорхе Броун фаулира Бериша в наказателното поле, за което руснаците получиха правото да изпълнят дузпа, а Раванели бе точен от бялата точка.

В последните минути на двубоя атаките към двете врати се редуваха една след друга, а в 89-ата Ахмат стигна до куриозен трети гол. Бериша преодоля двама бранители, Броун излезе и изрита топката силно, но право в тялото на Бериша и кълбото отскочи в мрежата.

Все пак Лудогорец затвори мача при резултат 4:3 в своя полза.

СЪСТАВИ:

Лудогорец:
1. Броун, 6. Натанаел, 5. Терзиев, 21. Григоре, 12. Анисе, 8. Лукас Саша, 18. Дяков, 63. Янков, 7. Бакалов, 64. Рибейро, 92. Лукоки

Резерви:
23. Илиев, 29. Наумов, 30. Моци, 4. Сисиньо, 2. Форстър, 3. Недялков, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 11. Махлангу, 96. Юсеин, 37. Жоао Пауло, 28. Кешерю, 77. Попа

--------------------------------------------------------------------------------------------

4:3 Бериша (89`)

89` Куриозен гол. Броун изрита топката в тялото на Бериша и кълбото влезе в мрежата зад него

59` ГОЛ! Броун фаулира футболист на Ахмат в наказателното поле, а Раванели бе точен от бялата точка за 2:4.

56` Да Силва пробва удара си от фаул в дъгата на пеналта, но прати в аут.

51` Силен удар на Лукоки, но над вратата.

46`Начало на второто полувреме`

45`Полувреме`

41` ГОЛ! Рейд на Лукоки отдясно завърши с пас за Рибейро, който шутира по земя. Городов парира, но нямаше как да се намеси при добавката на Димо Бакалов.

31` ГОЛ! Доминик Янков се пребори за топката в половината на руския тим, финтира вратаря и отбеляза трети гол за Лудогорец!

30` Втори гол за Ахмат, който обаче отменен заради засада.

27` Доминик Янков получава жълт картон. По-рано такъв получи и Лукоки.

21` ГОЛ! Натанаел изпълни перфектно фаул в близост до дъгата на пеналта, матирайки вратаря на руснаците!

17` ГОЛ! Беким Балай изравнява след неумела намеса на Терзиев!

11`ГОЛ! Абел Анисе отбелязва прекрасно попадение от границата на наказателното поле!

3` Задна ножица на Рибейро, но не уцелва вратата. Пасът отдясно дойде от страна на Лукоки

1` Начало на двубоя!