Берое шокира ЦСКА 1948 в Бистрица с късен гол (ВИДЕО)

Политино реализира в 88-ата минута

Берое победи ЦСКА 1948 с 1:0 в последен мач от 26-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в срещата падна в 88-ата минута, като точен бе Джани Политино, който се появи на терена броени секунди преди попадението си.

За заралии това е трети пореден мач в efbet Лига без поражение, докато пропадането на ЦСКА 1948 продължи, като отборът на Николай Панайотов продължава да няма победа през пролетния полусезон. В следващия кръг ЦСКА 1948 ще приеме Ботев Враца, докато за Берое предстои дерби с Ботев Пловдив.

В 11-ата минута се стигна до първия точен удар в мача. Неделко Пишчевич получи в наказателното поле и стреля, но не затрудни Артур Мота.

Две минути по-късно ЦСКА 1948 бе близо до попадение. Джонатан Перейра бе изведен в пеналтерията и центрира успоредно на голлинията, но нямаше негов съотборник, който да засече топката.

В 20-ата минута Берое огранизира първата си хубава атака в двубоя. Себастиан Вия показа хубава техника и изведе Франсиско Сагардия в наказателното поле с прецизен пас. Той обаче стреля неточно.

12 минути след това Талис отправи силен изстрел от далечно разстояние, но Мота показа отличен рефлекс и изби в корнер.

В 52-ата минута Вия изведе по прекрасен начин Сагардия с пас между краката на Росен Божинов, който обаче се забави и защитник на домакините му открадна топката.

Четири минути по-късно Радослав Кирилов показа отлична техника, проби и центрира към Пишчевич. Там обаче Карлос Алгара стигна първи до топката и можеше да прати топката в собствената си мрежа, но Мота се намеси.

В следващата атака Себастиан Вия пробва късмета си от далечно разстояние. Петър Маринов спаси без проблем.

В 63-ата минута Вия пропусна най-добрия шанс в мача до този момент. Той получи топката, справи се със съпротивата на Росен Божинов, и стреля по диагонала, но Маринов изби в ъглов удар.

При последвалия корнер Франко Рамос се извиси и отправи удар с глава, но той премина над напречната греда.

13 минути по-късно Педриньо стреля от дистанция, но не затрудни Мота.

След това заралии организираха хубава атака. Вия проби по левия фланг и върна към непокрития Дамян Йорданов, който обаче не нацели добре топката.

В 82-ата минута отново Вия създаде проблеми на защитата на домакините. Той центрира в наказателното поле, където появилият се като резерва Роналдо Камара стреля неточно от воле.

Три минути преди края на редовното време на мача Педриньо стреля мощно с левия крак, но Мота отново бе на точното място, за да се намеси.

В 88-ата минута Берое поведе в резултата. Гостите организираха страхотна контраатака. Вия се справи с Реян Даскалов в центъра и подаде към резервата Джани Политино, който първоначално не успя да преодолее Маринов, но при добавката прати топката в мрежата.

ЦСКА 1948 - Берое 0:1
0:1 Джани Политино 88

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 2. Джонатан, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов /к/, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев, 87. Симеон Димитров

Резерви: 12. Леви Нтумба, 6. Радослав Илиев, 9. Бирсент Карагарен, 14. Теодор Иванов, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев

Треньор: Николай Панайотов

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго , 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа /к/, 9. Франсиско Сагардия, 11. Уерик Каетано, 18. Хуан Пабло Саломони, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 22. Себастиян Вия

Резерви: 23. Родриго Ачинели, 8. Хавиер Силго, 10. Джани Политино, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало, 91. Вини Трибуле, 98. Роналдо Камара

Треньор: Хосе Луис Ачиари