ЦСКА 1948 се спаси на Колежа с VAR (ВИДЕО)

Отмениха гол на Диланс Мартенс в 85-та минута

Ботев Пловдив завърши 0:0 при домакинството си на ЦСКА 1948 в мач от 32-ия кръг на efbet Лига, изиграна на "Колежа". Домакините вкараха гол в последните минути на срещата, но намеса на VAR запази равенството и съответно седмото място за столичани.

"Червените" са с 45 точки, точно толкова колкото имат и "канарчетата", но те остават осми.

Мачът на стадион "Христо Ботев" започна с тежък сблъсък между Джеймс Етоо и Антонио Вутов, заради който играта бе спряна и на двамата бе оказана медицинска помощ. Футболистът на домакините се върна в игра, докато Вутов бе изнесен на носилка и бе заменен от Марто Бойчев.

Първият точен удар в мача дойде в 12-ата минута, когато Евгений Сердюк успя да си освободи място за изстрел в наказателното поле и да шутира, но Хидайет Ханкич спаси без проблем.

При ответната атака Кристиан Нвачукву чукна топката в наказателното поле и Дилан Мертенс стреля, но не успя да преодолее Петър Маринов.

След половин час игра Дилан Мертенс проби през центъра и шутира на два пъти, но и в двата случая топката бе блокирана от защитник на ЦСКА 1948. В 32-ата минута Кристиан Нвачукву изведе Уме Емануел в наказателното поле, но той не уцели вратата.

Ботев Пд имаше нов шанс за гол в 74-ата минута, когато Укаки центрира ниско отдясно в наказателното поле, където Мартин Секулич бе притиснат от съперников защитник и не успя да стреля. Минута след това удар на Дилан Мертенс бе спасен от Петър Маринов, а секунди след това удар на Джеймс Етоо мина над вратата.

Осем минути преди края на редовното време Балоянис проби мощно и нахлу в наказателното поле, откъдето пусна пас по земя към Секулич, но той не уцели вратата.

Натискът на "жълто-черните" даде резултат в 85-ата минута. Балоянис центрира от ъглов удар вляво от вратата на гостите. В наказателното поле Ивайло Видев стреля с глава, след което топката рикошира в десния страничен стълб. Тя стигна до Дилан Мертенс, който от близко разстояние не пропусна при добавката и вкара гол за Ботев Пловдив. След преразглеждане с ВАР обаче, попадението не бе зачетено заради засада на Мертенс.

Стартови състави:

Ботев Пд: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мартенс, 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 28. Янис Карабельов (К), 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балогианис, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов (К), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк, 20. Антонио Вутов