НА "ВАСИЛ ЛЕВСКИ": Берое с класика над Локо София, Камбуров отново бележи (СНИМКИ+ВИДЕО)

Старозагорци спечелиха мач №100 в съперничеството с "железничарите" и влязоха в топ 6

Берое победи с класическото 3:0 Локомотив София в първата среща от 14-ия кръг на efbet Лига. На Националния стадион Тунгара откри точно преди почивката, а впоследствие в рамките на три минути точни бяха Лебон и Мартин Камбуров.

Мачът на Националния стадион „Васил Левски“ започна на ниски обороти, тъй като двата отбора предпочитаха да подсигуряват защитата си, вместо да включват повече хора в атака и така в ариегарда да се отварят празни пространства, от които съперникът да се възползва.

В 24-ата минута Върджил Пинсон проби от лявото крило към центъра на терена. На границата на наказателното поле той бе посрещнат от Умар Сако. Нападателят на Локо София успя да си освободи място за изстрел, но след него топката мина покрай лявата греда на Генадий Ганев.

В 34-ата минута Божидар Кацаров бе изведен сам срещу Генадий Ганев. Халфът на столичните "железничари" навлезе в наказателното поле и отправи удар, който обаче попадна в тялото на стража на Берое, а освен това, в ситуацията бе отсъдена засада. В ответната атака Александър Василев се измъкна от играч в червено-черно в наказателното поле и стреля с левия крак, но Любенов спаси безпроблемно.

В 38--ата минута Октавио получи високо подаване в наказателното поле на Берое, но не успя да стигне до топката и да отправи изстрел. Пет минути преди края на първото полувреме Василев получи подаване от Симеон Мечев на около пет метра от границата на наказателното поле. Той си нагласи топката и отправи страховит удар към Любенов, но стражът на домакините направи брилянтно спасяване и запази вратата си суха.

Натискът на Берое даде резултат секунди преди края на първото полувреме. Тогава топката бе пратена към Мартин Камбуров в центъра на наказателното поле на домакините. Там двама защитници се опитаха да играят с глава, но 41-годишният нападател ги надхитри и с глава пусна топката към Абубакар Тунгара. Той бе оставен съвсем сам и с удар по диагонала прати топката в мрежата на Любенов - 1:0.

В 55-та минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Ганев. Александър Александров отправи силен и добре насочен удар с левия крак, но вратарят на Берое се намеси прекрасно и спаси.

В 63-ата минута Кийлън Лебон проби мощно по левия фланг и влезе в наказателното поле. Там срещу него се изправи Селсо Рапосо. Нападателят на Берое опита да се измъкне, но падна на земята и топката излезе в аут. Футболистите на Берое имаха претенции за дузпа към съдията Владимир Вълков, но той подмина ситуацията, тъй като контактът между Рапосо и Лебон не предизвика падането на атакуващия футболист.

В 68-ата минута се стигна до дискусионна ситуация. След удар на Лебон, вратарят на Локо София Любенов докосна топката, но тя продължи в движението си. Последва рикошет в напречната греда, след който топката тупна на голлинията и излезе. Защитник на столичните „железничари“ веднага изби в ъглов удар. След дълго преразглеждане на положението с ВАР, бе отсъдено, че топката е минала голлинията с целия се обем и голът на Берое бе признат.

Веднага след това заралии имаха нов шас за гол, но удар от воле в наказателното поле бе спасен по брилянтен начин от Любенов.  При ъгловия удар Кийлън Лебон центрира прекрасно, а в наказателното поле Мартин Камбуров се пребори за топката и с глава прати топката за трети път в мрежата на Александър Любенов - 3:0 за Берое.

Пет минути преди края на мача Раел Лолала проби по дясното крило и пусна пас в наказателното поле. там Валентин Николов стреля от движение, но право в Ганев, който хвана топката.

Така Берое излезе на шестото място с 20 точки, докато Локо София е с 14 точки на десетата позиция.

Локо София - Берое 0:3
0:1 Тунгара 45