Локо София удари Черно море с 3:2 в страхотен мач, тих Камбуров

Седма поредна победа "железничарите" от 7 мача от началото на пролетния дял

Отборът на Локомотив София продължи победната си серия от началото на пролетния дял. Този път възпитаниците на Драгомир Окука победиха с 3:1 у дома тима на Черно море в среща от 22-ия кръг на „А” група и направиха решителна крачка към класирането за Купата на УЕФА. Гостите започнаха по-добре мача, но впоследствие „железничарите” обърнаха нещата в своя полза и логично спечелиха. Любопитното е, че Мартин Камбуров, който има 10 гола от началото на пролетния дял, днес не успя да се разпише и бе сравнително незабележим.

Срещата започна по-добре за гостите от Черно море и варненци опитаха няколко удара от далеч в началните минути, но топката така и не намери очертанията на вратата, пазена от Галев. Първата по-сериозна атака за Локомотив дойде едва в 23-ата минута, когато Балдовалиев изведе Шпипич сам срещу вратаря, но ударът на сърбина бе спасен от Илчев. При последвалия корнер Мартин Камбуров игра с глава, но топката премина над вратата. Стигна се до 35-ата минута, когато домакините успяха да поведат в резултата. След сериозно разбъркване в наказателното поле на Черно море, топката стигна до Дарко Савич, който с топовен изстрел от границата на наказателното поле матира безпомощния Илчев за 1:0.

Локо продължи да играе по-добре и в 40-ата минута Шпишич можеше да направи 2:0, но в последния момент топката му бе избита от Дяков. Две минути преди края на полувремето гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Пасков събори Миро Манолов в наказателното поле. Капитанът на „моряците” Александър Александров – Алекс реализира хладнокръвно и успя да изравни резултата.

През втората част определено отборът на Драгомир Окука бе този, който играеше по-настойчиво и логично домакините отново излязоха напред в резултата в 58-ата минута. Страхотна контраатака на домакините премина през Камбуров, който изведе брилянтно Шпишич, а сърбинът не сбърка, останал очи в очи с Илчев и технично направи 2:1. Черно море опита да изравни и удари пробваха Алекс и Миро Манолов, но топката така и не стигна до вратата. Локо пък заигра предимно на контраатаки и при една от тях в 71-ата минута Зоран Балдовалиев направи 3:1. Македонецът засече центриране по земята на Шпишич отдясно и прати топката за трети път в мрежата на Черно море.

Гостите не се предадоха и започнаха масирано да атакуват своя съперник, но атаките на „моряците” не бяха проблем за отлично играещата защита на Локомотив. Все пак се стигна до 86-ата минута, когато Черно море върна един гол чрез Юруков. Капитанът Алекс центрира на главата на Юруков, който заби топката под гредата на Галев – 3:2. До края на мача обаче гостите не успяха да създадат ново чисто положение и така резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Локомотив (София) даде сериозна заявка за участие в турнира за Купата на УЕФА догодина. Възпитаниците на Драгомир Окука са на трето място с актив от 43 точки, 6 зад втория Левски и 3 пред тима на Черно море.