Локо (София) опука и Черноморец и излезе на трето място в "А" група

Локо София записа пета категорична победа от началото на пролетния дял, като се наложи с 2:0 над тима на Черноморец в мач от 20-ич кръг на „А” група, който се игра на стадион „Локомотив”. В 55-ата минута Виктор Списич откри резултата с мощен удар от наказателното поле, а в 73-ата минута Мартин Камбуров не пропусна да се разпише и в този мач, като записа седмия си гол за Локо София.

Локомотив (София) записа пета категорична победа от началото на пролетния дял, след като се наложи с 2:0 над Черноморец в мач от 20-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Локомотив”.

В 55-ата минута Виктор Списич откри резултата, а в 73-ата минута Мартин Камбуров не пропусна да се разпише и в този мач, като записа седмия си гол за Локомотив.

Двата отбора започнаха доста лежерно и в първите минути на срещата играта се развиваше предимно в центъра на терена. В седмата минута, след центриране от статично положение в наказателното поле на Черноморец, Дзаферович отправи изстрел с глава, но Станислав Жеков съобразително изчисти топката.

След първите десетина минути игра домакините започнаха по-често да търсят вратата на своя противник. Атаките им обаче не бяха сериозни и не успяваха да затруднят стража на Черноморец.

Първото по-опасно положение, до което достигнаха момчетата на Красимир Балъков, дойде в 16-ата минута, когато Мишел Платини нахлу отдясно, излезе на предна позиция и стреля, но топката срещна крака на Иван Пасков.

Три минути по-късно „железничарите” осъществиха една от най-красивите си атаки до момента, след като Камбуров подаде на Балдовалиев, който отправи удар към вратата, но той му се оказа неточен. Домакините продължиха да натискат своя съперник и минута по-късно Мартин Камбуров стреля след центриране на Димо Атанасов, но изпрати топката над напречната греда.

В 33-ата минута, считаният за откритието на сезона Камбуров центрира отляво в наказателното поле на Черноморец, Балдовалиев спря топката и имаше възможност да открие резултата, но новият вратар на Черноморец Бурел се намеси авторитетно.

С всяка изминала минута, играчите на Локомотив изглеждаха по-устремени към вратата на Черноморец, но така и не успяваха да завършат с гол своите атаки. До края на първото полувреме нулевото равенство в мача бе запазено.

След почивката и двата отбора излязоха по-нахъсани и мотивирани, което даде отражение и върху играта. В 50-ата минута Платини имаше страхотна възможност да открие резултата в полза на своя отбор, но изстрелът му срещна десния страничен стълб на Галев.

Две минути по-късно лидерът на „железничарите” Камбуров бе фаулиран в наказателното поле на Черноморец от Бонев, но въпреки претенциите на публиката, дузпа не бе отсъдена.

Класата и упоритостта на домакините в крайна сметка натежаха и в 53-ата минута, резултатът бе открит в тяхна полза. Камбуров овладя топката и центрира отдясно, топката попадна в краката на Балдовалиев, който стреля, Бурел със супер рефлекс спаси, а защитник на гостите изчисти топката. Виктор Списич обаче навлизаше на скорост и след рикошет топката се озова късметлийски в мрежата.

Това окрили още повече домакините и те се втурнаха към нови атаки. В 71-ата минута Мартин Камбуров сложи край на надеждите в тима на Красимир Балъков, като добави ново попадение и записа 7-ия си гол за „железничарите”. Балдовалиев изпрати хубав пас отляво и закова топката на главата на Камбуров, който непоколебимо простреля вратата на Черноморец.

До края на срещата до нови попадения не се стигна, и тя завърши при резултат 2:0.

Така Локо София записа закономерна пета поредна победа и продължи своя полет в пролетния дял на шампионата, а Черноморец не успя да вземе точка от мотивирания си противник.