Локо (Пловдив) изненада лошо съименника си от столицата и нанесе първа загуба от пет месеца на "железничарите"

Локомотив (Пловдив) изненадата лошо в „Надежда” неудържимия си съименник от столицата и така нанесе първа загуба на отбора на Драгомир Окука от пет месеца насам. Локомотив (София) не бе губил от 1 декември, когато Славия изненада „железничарите”.

Страхотният Даксон Да Силва бе в основата на успеха за гостите. Гледаният от доста мениджъри бразилец раздаваше пасове във всички посоки и освен това вкара победното попадение за своя тим.

Домакините също не играха лошо и изпуснаха дузина голови положения, заради които не можаха да вземат поне точка.

Мачът започна със силен натиск на "железничарите". Балдовалиев и Камбуров бяха близо до попаденията, докато Димо Атанасов, Калоян Караджинов и Данаил Митев сновяха в центъра на терена и търсеха път към вратата на гостите.

Пловдивчани обаче рано, рано показаха, че няма само да се защитават въпреки седемте поредни победи на противника си. В 12-ата минута Даксон центрира и Дани Кики за малко не вкара, като гредата бе последното препятствие за топката.

В 29-ата минута Том центрира перфектно в наказателното поле, топката мина над Галев, който увисна в ситуацията, и отблизо, с плонж, Делибашич откри резултата на празна врата.

До края на първата част продължиха набезите на столичните "железничари", но уникалните намеси на Стоян Ставрев спасяваха отбора.

Минута преди края на мача обаче домакините изравниха. Димо Атанасов бе изведен в наказателното поле, напредна и падна, а реферът Цветан Георгиев показа жълт картон за нарушение на защитника Георги Мечечиев. Мартин Камбуров изпълни съмнителната дузпа, която в крайна сметка доведе нещата до гол след много куриозна ситуация. Ударът на Камбуров срещна страничната греда и се удари след това в краката на падащия на земята Ставрев. Вратарят стана максимално бързо и изпревари връхлитащите футболисти, но не предвиди инерцията си и спря зад голлинията, заради което му бе приписан автогол.

През втората част нещата тръгнаха точно обратно на очакваното. Вместо Локо София да вкара за 2:1, гостите направиха своя удар. В 56-ата минута Даксон напредна през центъра, финтира защитник на домакините и с диагонален удар по земя мушна топката покрай Дражев.

До края на двубоя и двата отбора направиха няколко големи пропуска. Делибашич направи непростимото, след като получи пас в малкото наказателно поле, но не успя да обработи топката и тя му бе отнета.

За домакините пък само бивши играчи на гостите пропускаха. Камбуров направи някои пропуски след многото центрирания на Балдовалиев. Румен Горанов, който влезе през втората част, също не успя да вкара на Ставрев.

В края играта се поуспокои и като че ли неудържимият Локомотив (София) усети, че този път трите точки няма да могат да бъдат спечелени. Неотдавна треньорът на тима Драгомир Окука каза, че рано или късно ще дойде и моментът, в който отборът ще загуби точки, и футболистите осъзнаха това.