ЛЕГЕНДАТА Е ПО-ЖИВА ОТ ВСЯКОГА: Локо (Сф) удари и "богаташите" от Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червено-черните" събраха 8 точки, феновете ликуват

Локомотив (София) спечели битката на новаците в Първа лига, след като постигна обрат и спечели с 2:1 домакинството си на Пирин (Благоевград).

Мачът на стадион „Васил Левски“ в столицата бе много атрактивен като освен трите попадения, едно от които може да претендира за гол на сезона, в него имаше една греда и две дузпи.

Една от тях пък бе спасена от вратаря на гостите, но повторенията показаха, че той не стъпва на голлинията при изпълнението и от втория опит Пламен Крачунов бе точен.

Така той оформи крайното 2:1, след като преди това Красимир Станоев откри също от наказателен удар, а Октавио изравни с истински шедьовър.

В крайна сметка Локомотив заслужаваше повече победата и заслужено се поздрави с втора такава през сезона, докато Пирин остана с 5 загуби в първите си 6 мача след откриващия мач от 7-ия кръг на efbet Лига.

Повторен дебют за „железничарите“ записа завърналият се Матеус Дуарте Роча, който бе титуляр и направи дузпата, докато първи мач за столичани от пейката записа новият французин Виржил Пинсон.

Благоевградчани пък бяха без наказания Станислав Манолев, контузения си капитан Николай Бодуров, както и без оставените извън групата Орлин Старокин и Станислав Костов.

Още в 61-ата секунда вратарят им Петър Петров трябваше да се намесва след удар с глава и успя, макар и с известни затруднения, да задържи топката точно пред голлинията.

„Орлетата“ отговориха в третата минута, когато Красимир Станоев центрира опасно отдясно, но защитата на Локо Сф се справи, както и корнера след това.

В 10-ата минута бе отсъдена дузпа за падане в пеналта на нападателя Преслав Йорданов, който бе фаулиран от дебютиралия повторно за „железничарите“ бразилец Матеус Дуарте.

Наказателният удар бе потвърден и от ВАР, а Красимир Станоев застана зад топката и откри резултата от бялата точка в 12-ата минута.

Малко след това Локо Сф бе на сантиметри от това да изравни. Топката обаче срещна гредата след мощен изстрел на Александър Александров от дистанция.

Последва хубава атака на Пирин, завършила със зрелищно отиграване на Преслав Йорданов от границата на наказателното поле, но нападателят прати топката право в ръцете на вратаря Александър Любенов.

В 25-ата минута пък Октавио изравни с един от кандидатите за гол на сезона. Бразилецът реализира изключително красиво попадение, пращайки топката точно в сглобката на вратата от дъгата пред пеналта за 1:1.

В добавеното време на първата част пък Божидар Кацаров можеше да направи обрата пълен, след като майсторски спря една топка и със завъртане стреля, но кълбото профуча покрай целта.

Така почивката дойде при равенство 1:1.

Второто полувреме започна равностойно, но в 59-ата минута и Локомотив (София) получи дузпа, след като Илия Димитров бе приклещен в пеналта от Дюлгеров и Петър Занев. Последният го задържа и реферът отсъди наказателен удар.

Той бе спасен от вратаря на гостите, но консултация с ВАР показа, че той пристъпва голлинията при изпълнението. Така Пламен Крачунов отново застана зад топката и този път я прати в другия ъгъл, за да направи обрата пълен – 2:1.

Впоследствие дебют за домакините направи французинът Виржил Пинсон, който в 81-ата минута се озова на чиста стрелкова позиция, но изпрати топката точно във вратаря на гостите.

До края повече попадения не паднаха и така Локомотив вече има 8 точки. Възпитаниците на Иван Колев изместиха от 8-ото място Левски, докато Пирин остана на 12-а позиция с 3 пункта от 6 мача.

Локо Сф - Пирин 2:1
0:1 Красимир Станоев (12, дузпа)
1:1 Октавио (25)
2:1 Пламен Крачунов (65, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 3. Марио Петков (к), 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 89. Матеус Дуарте, 58. Октавио Мерло, 11. Раел Лолала, 19. Илия Димитров, 7. Александър Александров;

РЕЗЕРВИ: 1. Цветомир Витков, 10. Валентин Николов, 93. Виржил Пинсон, 26. Красимир Милошев, 9. Мохаммед Бухмиди, 2. Стойчо Атанасов, 15. Лука Иванов;

ТРЕНЬОР: Иван Колев;

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД): 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров,  71. Антон Карачанаков, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими, 2. Педро Силва, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков (к), 9. Преслав Йорданов, 14. Стилиян Николов;

РЕЗЕРВИ: 1. Димитър Шейтанов, 6. Юлиян Попев, 73. Венцислав Бенгюзов, 25. Гурам Гощелиани, 26. Иван Тасев, 17. Спас Георгиев, 23. Ивайло Тодоров;