3. Черно море съсипа шампиона, Гонзо нанесе първа загуба на Стоев начело на Лудогорец в "А" група (ВИДЕО)

"Моряците" победиха с 3:1 на "Тича", Божилов с 2 гола

Отборът на Черно море нанесе второ поражение за сезона в "А" група на шампиона Лудогорец, след като го надигра категорично с 3:1. Двубоят се игра на стадион "Тича" във Варна и бе от програмата на 7-ия кръг на родната "А" група.

Това бе първа загуба за наставника на шампионите Стойчо Стоев в "А" група. Той вече допусна две поражения в мачовете с Базел в Шампионската лига.

Георги Божилов изведе варненци напред в 21-ата минута, а в 54-ата отново той удвои. В 71-ата Даниел Георгиев покачи на 3:0, а крайното 1:3 оформи Ешпиньо в 80-ата минута от фаул.

Срещата започна равностойно, а в 4-та минута Божилов опита късмета си с удар от дистанция, който обаче бе много неточен. 10 по-късно Платини също стреля от разстояние, ала Китанов улови.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Георги Илиев изпревари Мантула за една топка в центъра, напредна и изведе Божилов сам срещу Стоянов, а нападателят с диагонален удар даде аванс на "моряците".

След попадението Лудогорец увеличи притежанието на топката, но така и не успяваше да стигне до чиста голова ситуация пред вратата на варненци.

Като цяло обаче двата тима разчитаха основно на удари от дистанция, за да стигнат до попадение. В самия край на полувремето, в 45-ата минута Александър Александров засече с глава центриране на Райков от фаул и преодоля Владо Стоянов, но реферът отсъди спорна засада на бранителя и попадението бе отменено.

Втората част също започна по-добре за домакините и в 54-ата минута Георги Илиев проби по десния фланг и центрира в пеналта, Моци се размина с топката и тя стигна до Божилов, който от непосредствена близост не сбърка за 2:0.

Натискът на "моряците" продължи и след този гол и в 61-ата минута Георги Илиев шутира силно извън пределите на наказателното поле, ала топката излезе в аут.

След кратко затишие на терена дойде 71-ата минута, когато варненци нокаутираха съперника си с трети гол. Тогава Венков намери Райков в пеналта, той се завъртя добре и извади към точката на дузпата, където Дани Георгиев засече с десния крак за 3:0.

Гостите от Разград все пак успяха да стигнат до почетно попадение, след като в 80-ата минута Ешпиньо стреля елегантно от фаул, а Китанов не успя да реагира добре - 1:3.

До края на мача "орлите" опитаха да стигнат до нещо повече, но трябваше да се задоволят единствено с неточни удари на Кайсара и Бакалов.

След поражението Лудогорец остава временно начело във временното класиране, като има актив от 15 точки, на 1 пред Литекс, който е с мач по-малко. Тимът на Черно море пък е вече 6-и с 10 точки.